Kable USB

kabel usbKable USB skutecznie zastępują kilka poprzednich wersji, takich jak porty szeregowe i równoległe, jak również oddzielne prostowniki prądu do urządzeń przenośnych. Dodatkowe koncentratory zawarte w kablu USB mogą występować w poziomach, pozwalając na rozgałęzienia w strukturze z maksymalnie pięcioma poziomami dokładności. Host USB może realizować wiele kontrolerów hosta i każdy kontroler hosta może zapewnić jeden lub więcej portów USB. Urządzenia USB są połączone szeregowo poprzez węzły.

Fizyczne urządzenia USB mogą składać się z kilku urządzeń logicznych cząstkowych, które są określane jako funkcje urządzenia. Jedno urządzenie może zapewnić kilka funkcji, na przykład kamery (funkcja urządzenia wideo) z wbudowanym mikrofonem (funkcja audio). Tego rodzaju urządzenie nazywane jest urządzeniem kompozytowym. Alternatywą dla tego urządzenia jest związek, w którym każde urządzenie logiczne jest przyporządkowane charakterystycznemu adresowi przez gospodarza i przez wszystkie urządzenia logiczne są połączone z wbudowanym węzłem, do których podłączony jest fizycznie przewód USB.

Jeśli potrzebujecie zakupić dobre kable Usb to warto rozglądnąć się w sklepie Bank kabli –  przykładowe kable usb warte uwagi.

Elektronika moje hobby czyli komputery i majsterkowanie dla mniej-więcej zaawansowanych.