Czy LG Optimus Black zostanie Galaxy S killerem?

lgNa trwających właśnie targach CES firma LG zaprezentowała swój topowy model LG Optimus Black. Smartphon pracuje na najnowszej wersji Androida 2.2 Froyo (i ma mieć możliwość aktualizacji do wersji 2.3). Na uwagę zasługuje wyświetlacz NOVA, charakteryzujący się bardzo dużą jakością i niskim poborem energii. LG chwali swój produkt jako najcieńszy na świecie, gdyż ma zaledwie 6-9,2 mm grubości. Co jeszcze wyróżnia ten model? Moim zdaniem powstał jako Samsung Galaxy S killer.

LG postarało się, by smartphone cieszył oko. Wygląda nowocześnie i elegancko. Specyfikacja też nie pozostawia wiele do życzenia (nie podano tylko modelu procesora). Z jakimi modelami będzie konkurował LG Optimus Black? Trudno go nazwać iPhone killerem – tym mianem określano do tej pory wiele smartphonów, ale jak dotąd żaden z nich nim nie został. To samo na pewno nie uda się też LG. Optimus Black realnie będzie konkurował z innymi telefonami z Androidem.

Z zaprezentowanych przez IDC danych na temat sprzedaży telefonów w trzecim kwartale 2010 roku wynika, że udział LG w rynku spadł o 10%. W tym samym okresie wyniki Samsunga poszły do góry o blisko 19%. Stało się tak między innymi dzięki dużemu zainteresowaniu modelem Galaxy S, który w 2010 roku znalazł ponad 10 mln nabywców. Telefon Samsung był w zasadzie pierwszym smartphonem z Androidem, który odniósł tak duży sukces. Pokazał tym, że aktualnie system Google a nie Microsoftu ma największy rynkowy potencjał.

IDC Q32010

Czy LG Optimus Black może powtórzyć sukces Samsunga? Oba urządzania są do siebie bardzo podobne. Tyle tylko, że Galaxy S jest już na rynku od kilku miesięcy i zebrał całkiem dobre opinie użytkowników. Poza tym Samsung – przynajmniej w Polsce – oferuje go w bardzo atrakcyjnej cenie (wraz z kontraktem u operatora). Optimus Black trafiając do dystrybucji musiałby mieć cenę równie dobrą jak Galaxy S. Poza tym walka ceną może być nie opłacalna dla obu producentów. Kolejną sprawą jest fakt, że – jak wiadomo nieoficjalnie – Samsung planuje premierę kolejnej generacji Galaxy S na pierwszą połowę tego roku, czyli niedługo po tym, jak smartphone LG trafi do pierwszych klientów.
Trudno trafnie ocenić potencjał Optimusa Black tuż po jego światowej premierze. Jedno jest pewne – na bardzo konkurencyjnym rynku smartphonów z Androidem nie będzie mu łatwo.

Ten wpis został opublikowany w Sprzęt dnia , przez .
Elektronika moje hobby czyli komputery i majsterkowanie dla mniej-więcej zaawansowanych.