Zepsuła Ci się pralka czy lodówka? Minął już okres gwarancji? Co zrobić? Naprawić czy zakupić nową? Nie da się ukryć sprzęt AGD, który obecnie można zakupić w placówkach handlowych znacznie odbiega trwałością, od tych które można było dostać kilkanaście lat temu. Sytuacja taka ma miejsce, czy to przy zakupie urządzenia w wyspecjalizowanej jednostce gospodarczej, czy hipermarkecie. Dzieje się zazwyczaj tak, iż dotrwają one do końca okresu gwarancji, a po nim zaczynają się dziać różne dziwne rzeczy. A to urwie się jakaś śruba, a to przerwą przewody, a to przepali jakiś silnik. Co wtedy począć?
Nie mamy już możliwości oddać produktu do bezpłatnej naprawy. Jeżeli sami posiadamy zdolności złotej rączki możemy spróbować rozebrać urządzenie i zdiagnozować problem. Może okazać się, iż wystarczy zakup jakiejś części, którą posiadają w swojej ofercie hurtownie elektrotechniczne. Następnie dokonujemy wymiany uszkodzonego elementu i nadal mamy sprawny sprzęt AGD.
Zdarza się jednak tak, że technologia zastosowana przy produkcji danego sprzętu powoduje, iż części są trudno dostępne. Wówczas naprawa może zająć nieco więcej czasu. Związane to będzie z koniecznością sprowadzenia odpowiednich elementów. Jednakże w dzisiejszych czasach, czyli dobie społeczeństwa internetowego, także hurtownia elektrotechniczna posiada odpowiednie kontakty, które powinny przyspieszyć pozyskanie odpowiednich części. Jednakże należy mieć na uwadze to, iż nie zawsze podmioty takie jak hurtownicy będą skłonni sprowadzić dla nas pojedyncze elementy. Hurtownia elektrotechniczna jest bowiem nastawiona głównie na sprzedaż masową. W takim przypadku należy skontaktować się ze sklepem detalicznym, który prowadzi sprzedaż artykułów elektrycznych. Po uzyskaniu informacji o cenie sprowadzenia niezbędnych części i ocenie czy naprawa nadal jest opłacalna, będziemy mogli podjąć decyzję o naprawie lub zakupie nowego sprzętu.
Do szlifowania zaśniedziałych lub skorodowanych styczników najlepiej użyć pasów ściernych bezkońcowych.