Słaba passa naszej-klasy

Wiele osób zadaje sobie pytanie czy nasza-klasa.pl to fenomen wśród portali społecznościowych czy fenomen wśród baz z danymi osobowymi przestępców i spamerów?
Ostatnio nagłośniona w mediach sprawa dotycząca ochrony danych osobowych nie milknie. Portal hacking.pl udostępnił informacje na temat tego w jak łatwy sposób możemy pozyskać informacje o przykładowej osobie(artykuł na hacking.pl).

Przez portal po numerze gg osoby możemy nawet zobaczyć jak wygląda, ale nie tylko, bo także poznać:
– imię
– nazwisko
– “rodzinne” miasto (nazwy szkół)
– wiek
– Twoje zdjęcia (także dodane przez innych)
– numer telefonu
– identyfikator Skype
– kompromitujące sytuacje (klasowe fora dyskusyjne)
– nazwiska Twoich znajomych

Szum wokół problemów z nasza-klasa.pl na tym się nie kończy. Kolejną “możliwością” portalu jest podszywanie się pod inne osoby np. znanych aktorów, jak było to w wypadku znanego aktora Marcina Bosaka, jednakże to nie koniec wielkich wad portalu.
Jak podaje Mediarun.pl na portalu nasza-klasa.pl można także zarobić w nielegalny sposób. Jak?
Tak, jak zrobił to 23-letni Łukasz, mieszkaniec Głubczyc, student jednej z opolskich uczelni, który założył konto na nasza-klasa.pl podając się za znaną piosenkarkę i aktorkę Marie Peszek. Uaktualnił on swój profil w zdjęcia Pani Peszek, jej wywiady, etc., aby stać się wiarygodnym dla “swoich fanów”. Kolejnie umieścił list,.w którym zwrócił się o pomoc finansową “dla ciężko chorego Łukasza” podając przy tym swój numer konta. Policja szybko ustalił gdzie znajduje się “mieszkanie Marii Peszek” i złapała oszusta.

Obecnie na wielu forach internetowych powoli zauważyć można reakcje użytkowników, którzy coraz częściej usuwają swoje konta na naszej-klasie i namawiają do tego innych.

Elektronika moje hobby czyli komputery i majsterkowanie dla mniej-więcej zaawansowanych.